Tempelier

Uitgeschonken Tempelier in bijhorend glas

Tempelier is een goudkoperkleurig zacht bier van hoge gisting met een alcoholgehalte van 6%. Het wordt gebrouwen sinds 2009 en hergist op de fles.

Onder een witte laag schuim schuilt een prachtig parelend droog bier. Tempelier is fruitig in de neus met een florale toets van Saazhop. De afdronk van dit volmondige bier is aangenaam bitter en droog.

De naam en het etiket van dit bier verwijst naar de Tempeliers. Het rode tempelierskruis van de ridderorde uit de tijd van de kruistochten staat namelijk op het etiket van het Tempelierbier.

In 2019 werd Tempelier uitgeroepen tot beste amberbier van België op de World Beer Awards.